Ski areál Špindlerův Mlýn

Ski areál Špindlerův Mlýn

Ski areál Špindlerův Mlýn najdete na soutoku řeky Labe s Dolským potokem. Leží v nadmořské výšce 715 – 1310 m. Dělí se na pět hlavních částí – Labská, Přední Labská, Bedřichov, Špindlerův Mlýn a Svatý Petr.

Skiareál Špindlerův Mlýn má přichystán pět lanovek a jedenáct vleků milovníci lyžování si mohou vyzkoušet své umění na 25 km sjezdových tratí. Nechybí ani upravované běžecké tratě. Svatý Petr má k dispozic například trať na Krásnou Pláň. Z krásné Pláně můžete pokračovat na Struhadla nebo na Křižovatku U srubu. Horní Mísečky – Medvědín nabízí dokonce různě dlouhé závodní běžecké okruhy, rovněž svážnice ke střelnici nebo k Labskému dolu. Na běžkách se odtud dostanete i na Benecko a vyzkoušíte část Krkonošské lyžařské cesty.

Jak se dostanete do Špindlerova Mlýna? Jestliže nemáte auto, můžete jet do Vrchlabí vlakem a odtud pak autobusem. Rovněž je možné využít přímé spoje autobusu. Pokud náležíte k mnoha turistům, kteří zrovna nebydlí někde poblíž, je dobré si včas zajistit ubytování Špindlerův Mlýn. Výběr závisí na vašich požadavcích na komfort a bydlení. Můžete se uvelebit v chatě, v luxusním hotelu nebo někde v soukromí. Rodiny i jednotlivci nejčastěji vyhledávají příjemné prostředí, které nabízí pension Špindlerův Mlýn.

Sjezdové tratě jsou pravidelně zasněžovány a dopřát si můžete i večerní lyžování na Hromovce a v Medvědíně. Kromě lyžování jsou k dispozici tři snowparky a U rampa. Burton Snowpark Svatý Petr najdete v dolní části černé sjezdovky. Ve snowparku naleznete crossovou trať, Big Air skok s odrazy dvou velikostí a upravovanou U-rampu. Snowpark Horní Mísečky je v provozu od roku 2002 a hodí se pro začátečníky i pokročilé. Najdete ho na jižním svahu. Burton Snowpark Hromovka leží v horní části červené sjezdovky Hromovka. Především je určen začátečníkům a i překážky jsou tomu podřízeny – mají menší velikost. K vybavení patří zábavné překážky jako různě velké a tvarované raily a boxy.

437,063 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (2 hlasů, průměr: 5.00 z 5)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
 • O levných zájezdech online

  Chystáte se na zahraniční dovolenou? Je vaším cílem co nejvíce ušetřit a zároveň strávit příjemný čas v zajímavé destinaci? Čtěte informace na novém portálu zájezdy-levně.cz

 • Cestujete s malými dětmi ? Pokud ano, tak určitě oceníte dětské cestovní postýlky, a přebalovací pulty pro miminka, které jsou velmi skladné a praktické. Dětské kočárky pro cestování letadlem, ale i autem za perfektní ceny.

  Nejlepší nabídky na lázeňské pobyty poskytuje Euro Wellness and Spa.cz. Pokud chcete navštívit České Budějovice a užít si luxusní ubytování? Navštivte hotel České Budějovice. Plánujete-li v jihočeské metropoli firemní oběd, či se prostě chcete jen dobře najíst, tak právě pro Vás připravila restaurace České Budějovice jídelní menu jen ze sezóních a regionálních surovin.

 • Jak cestujete ?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...